IpK 3/2009: servisní srpen, změny v penzijním připojištění, (ne)Šikovné spoření

...

je zde léto, doba pohody a dovolených, alespoň pro ty šťastnější z nás. Já si svou pohodu již odbyl a tak se na mé klienty obracím stejně jako před rokem s výzvou: máte-li jakoukoliv novinku, kvůli které chcete upravit své finanční plány nebo chcete-li se se mnou zblízka podívat na vývoj svých investic či úvěrů, neváhejte mě kontaktovat, srpen je ideálním časem. Poznámka pro mé v Praze bydlící a pracující klienty – po Praze se budu pohybovat v pondělí a úterý, případně i ve středu (3. až 5. srpna), rád si najdu čas na schůzku s Vámi.

V posledním půlroce se v médiích i mezi lidmi šíří zprávy o změnách v systému penzijního připojištění a o údajně chybějících miliardách na účtech penzijních fondů. Několik klientů se na mě obrátilo s dotazem k tomuto tématu, a tak vedle odkazů na zajímavé články z 28. května a 9. června na www.prucha.eu/aktualne/ raději napíšu pár vět přímo zde: 1. srpna vstoupí v platnost novela zákona o podnikání na kapitálovém trhu, jejíž součástí jsou i následující změny penzijního připojištění:

1)       Zaměstnavatel již nebude smět podmiňovat své příspěvky spořením zaměstnance do určitého fondu a od žádného fondu nebude smět přijímat jakékoliv benefity – více svobody pro klienty, jen doufejme, že tato novinka nepovede k poklesu ochoty zaměstnavatelů příspěvky poskytovat.

2)       Penzijní fondy smějí zavést poplatek za přestup k jinému penzijnímu fondu během prvních pěti let, nejvýše 800 Kč – správná změna, opakující se přechody, které někteří poradci doporučovali svým klientům, celý systém připojištění zatěžovaly.

3)       Penzijní fondy mohou změnit účtování výnosů u státních dluhopisů – fondy se tak již nebudou muset obávat nakupovat dlouhodobé dluhopisy, tato změna může mít pozitivní vliv na výnosnost.

Diskutované změny ve výši státních příspěvků či zrušení nemožnosti připisovat klientům penzijních fondů záporný výsledek, jsou skutečně jen diskutovány. V případě jejich schválení zákonodárným procesem ovlivní jen nové klienty, stávající klienti by měli mít možnost na nové podmínky přistoupit. Než se k nějaké změně bude schylovat, uběhne ještě mnoho času, nenechte se proto vystrašit rádoby poradci (osobně mám čerstvou zkušenost s poradcem z Modré pyramidy, který je buď tragicky neinformovaný nebo chce nejasností využít ve svůj prospěch).

A závěrem k novému produktu České spořitelny – Šikovné spoření. Již dva klienti se mě na něj v minulém týdnu ptali; je skutečně nešikovné, vychytralé, odkaz na podrobnou recenzi můžete nalézt na mých stránkách.

S přáním blízkého konce recese

ŠP